6. 5. 2017

About selflove

Tak vás zdravím po tak dlouhé době, že pokud se najde někdo, kdo to čekání na článek nevzdal, zaslouží si patřičný obdiv. V povídání o Praze nebo spíš mém nynějším životě, jsem psala, jak můžou být lidi šťastní z čehokoliv v jejich životě. Dnešní téma bude podobné, protože věřím, že všechno je na světě v rovnováze. 
Za posledních pár měsíců mi s novým přítelem vstoupilo do života plno nových lidí. Spoustu jich taky odešlo, ale asi to tak má být. Všichni v mém okolí mě nějakým způsobem formují a ovlivňují. Takže když jsem šťastná z lásky, přátelství, dobrodružství, nových věcí a plánů...v jiné části mého života se to musí vyrovnat. A to je dnešní náplň příspěvku. 
Studuji na gymnáziu a je jasné, že to občas není nejlehčí, ale já jsem to vždycky všechno "proplula" na výbornou. Poslední dobou se snažím sebe víc, přestože na to nejsem vůbec zvyklá, a výsledky nikde. Podobně to teď mám i s postavou (rozuměj- nejde o postavu, ale o pocit ze sebe sama). Už několik let se mi nemění váha a cheat day mám celý týden. Najednou mi začalo docházet, že nežiju správně. Nesportuji. Nejím zdravě.  A celý svět se motá jen kolem pohledu do zrcadla, ne kolem vnitřního pocitu. To vše se začalo projevovat. Uklidňovala jsem se tím, že tohle je přesně ta rovnováha, která musela nastat, protože jsem šťastná díky okolí. Ale není to tak. Protože ten skvělý pocit z maličkostí šel najednou do pozadí a já jsem se soustředila jen na to, proč se tak zklamávám. V téhle době mi nejvíc pomohl přítel. Je to člověk, který je mou každodenní inspirací, dávkou lásky a neskutečnou podporou. A tak jsme společně začali budovat moje nové já. Markétu, která sportuje, jí vyváženou stravu, nemyslí na peníze, ve škole se soustředí jen na to, co potřebuje, je vděčná a má se ráda. Teď už nejde jen o rovnováhu, kde musí být něco nejskvělejší a něco úplně nejhoršího...jde o sebelásku, když budete milovat sebe, potom vše, co děláte budete milovat také. 
Možná jsem to všechno popsala hrozně složitě a nedává vám to smysl, ale třeba to někdo má stejně a taky našel rovnováhu v sebelásce.